Mechanik samochodowy. Jak wybrać tego najlepszego?
  • 1480
  • 0

Mechanik samochodowy. Jak wybrać tego najlepszego?

Skorzystanie z usług mechanika samochodowego w wielu przypadkach jest bardzo kosztowne, a przy stale pogarszającym się budżecie Polaków, usługi drożeją. Jak w tym wszystkim znaleźć dobrego specjalistę i nie wydać na świadczonego przez niego usługi fortuny? Dziś zdradzamy kilka podpowiedzi właśnie na ten temat.

Podczas zakupu samochodu niestety większość z nas decyduje się na to auto, którego specyfikacja techniczna owszem, jest zadowalająca, ale którego cena nie zbije nas z nóg i nie sprawi, że przez najbliższe miesiące będziemy musieli rezygnować z jedzenia. To właśnie takie podejście skutkuje coraz liczniejszymi wizytami w warsztatach samochodowych, ale żeby zasadzek nie było za mało, wybór mechanika samochodowego również może okazać się przysłowiową miną.

W jaki sposób wybrać specjalistę, by nie zawieść się na jego usługach? Jak wybrać warsztat samochodowy, w którym auto zyska nowe życie? Może najpierw powiemy o tym, jak to bywa z fachowcami-amatorami.

 

Brak umiejętności i nieuczciwa chęć zysku

Większość szkód wyrządzonych samochodom wynika z braku umiejętności mechanika i jego nieuczciwej chęci zysku. Bardzo często zdarza się, że mechanik, którego wynagrodzenie zależy od czasu poświęconego na daną usługę przeciąga prozaiczne odkręcanie śrub do nawet kilku godzin. I tutaj pojawia się nasza pierwsza podpowiedź, bo można zabezpieczyć się przed tym w jeden prosty sposób – korzystając z usług takiego mechanika samochodowego, którego polecają nam znajomi i którego działanie sprawdzili na masce własnego auta.

Auto serwis - Allserwis Zielona Góra

 

Sposób prowadzenia rozmowy z klientem

  • Przeszłość auta, eksploatacja i sposób jazdy

Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności po zawitaniu do warsztatu samochodowego? Na sposób w jaki pracownik Cię obsłuży i o co zapyta. Specjalista poza tym, że umówi się z Tobą na konkretną godzinę celem wykonania usługi, zada co najmniej kilka pytań na temat przeszłości Twojego ukochanego auta. Zainteresuje się warunkami, w których samochód był eksploatowany, Twoją manierą jazdy i sposobem, w jaki traktujesz swoją maszynę.

  • Usterka, problemy z działaniem i okoliczności

Powoli, wraz z kolejnymi pojawiającymi się pytaniami będzie zmierzał do głównego celu, czyli do stwierdzenia na czym polega usterka. Prawdopodobnie zapyta o podstawowe dane samochodu, zechce dowiedzieć się czegoś o okolicznościach, w których auto miewa problemy z działaniem. Po dokonaniu takiego wywiadu określi pierwszą diagnozę, czas, którego potrzebuje na dokonanie naprawy oraz koszty, których naprawa będzie wymagać.

 

Zabezpiecz swoje auto przed niedbalstwem mechanika

Na pewno miałeś sytuację, w której odbierając naprawione auto prosto z warsztatu dostrzegłeś na siedzeniach ciemne plamy po smarze zostawione przez jednego z pracowników. Niedbalstwo to częsty problem występujący w tej branży. Sposób na to jest jeden i wbrew pozorom bardzo prosty – przed oddaniem samochodu do naprawy załóż na siedzenia foliowe pokrowce, a koło kierownicy oklej przeznaczoną do tego typu zabiegów taśmą. Wtedy będziesz miał 100% pewność, że naprawione wnętrze auta nie poskutkuje zaniedbaniem części zewnętrznej.

 

Nie podejmuj ryzyka, poznaj opinie innych

Czasami chciałoby się odrzucić myślenie i oddać samochód do warsztatu, który po prostu wydaje się profesjonalny. Nie warto jednak podejmować takiego ryzyka. Licz się z tym, że w każdej branży trafiają się pseudo specjaliści, którzy na wykonywanym przez siebie zawodzie praktycznie się nie znają. Szkoda by było oddać ukochane auto w ręce mechanika-amatora, nie sądzisz? Rozwiązanie jest jedno – poszukaj opinii na temat danego mechanika i placówki.

 

Uważaj na internetowe opinie!

Nie wierz jednak ślepo we wszystko, co przeczytasz na stronie internetowej, bo bardzo często właściciele warsztatów samochodowych dbają o to, by Internet wypełniony był dobrymi, niekoniecznie zgodnymi z prawdą tezami na temat wykonywanej przez nich pracy. Rozwiązanie to wymaga więc dopowiedzenia – poszukaj opinii na temat danego mechanika, ale wśród znajomych. I to takich, których zdanie bardzo cenisz i w których osądy wierzysz. Po prostu.

Nie bądź uparty w oszczędzaniu!

I pamiętaj – fachowa naprawa Twojego auta musi kosztować. Nie staraj się o przesadną oszczędność, bo w ten sposób Twoje auto nie zostanie naprawione tak, jak powinno. Wtedy tak czy siak, prędzej, nie później, będziesz musiał znów skorzystać z usług mechanika – dwukrotna wizyta poskutkuje jeszcze wyższą ceną niż ta jedna, przeprowadzona w sposób najlepszy.

Auto serwisów na polskim podwórku nie brakuje, więc zastosowanie się to powyższych reguł na pewno pozwoli na wybór tego odpowiedniego. Sprawdź nasz serwis samochodów osobowych i ciężarowych: http://allservis.pl

© Copyright 2018 allserwis Zielona Góra - jesteśmy partnerem Oponeo!